Dans Kursu İzmir

  • Yaşam
  • 914 kez görüntülendi

Dans Kursu İzmir

 

Klasik Bale Dans Kursu İzmirT.c.Meb.Özel Bestem Bale Kursu 2007 yılından bu yana profesyonel eğitim kadrosuyla;İzmir Karşıyaka’da hizmet veren Milli Eğitim’e bağlı özel bir kurumdur.

Özel Bestem Bale Kursu’nda;3,5 yaşından itibaren her yaş grubuna;Klasik BaleHip hopLatin Dansları, Çocuk Zumbası, Yetişkinler için, Pilates, Zumba, Yoga, Transformal Nefes Terapisi, Latin Dansları ve Tango eğitimleri verilmektedir. Karşıyaka pilates kursu ve bostanlı yoga dersleri ile kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz.

 

Kadromuz alanlarında uzman, deneyimli ve konservatuar mezunu eğitmenlerden oluşmaktadır.

Kurs kayıtlarımız her yıl Eylül ayı başında başlamaktadır. Ekim ayı başında başlayan derslerimiz, her yıl Haziran ayı sonunda yapılan Yılsonu Gösterisi ile taçlandırılmaktadır.

Dans Kursu İzmir

Küçük yaşlarda başlayan Klasik Bale eğitimi; öğrencilerin, ruhsal ve fiziksel gelişimleri için çok önemlidir. Klasik Bale eğitimi, mutlaka, bilinçli, alanlarında uzman, anatomi ve pedagoji bilgisi olan eğitmenlerce sürdürülmelidir. Bilinçli bir şekilde sürdürüldüğünde Klasik Bale eğitimi ile öğrenciler; doğru bir duruş (posture) edinirler, duruş bozukluklarını düzeltirler.Vücutları esnerken,sağlıklı, dengeli ve sağlam bir yapıya sahip olurlar. Tüm bunların yanı sıra; sosyalleşme,paylaşım ve grup çalışmasının sorumluluğunu alabilme  kazanma gibi artılar edinirler. Tertiplenen Gösteriler ile sahne deneyimi yaşayan öğrencilerimiz; özgüven edinirler. Ayrıca;Bale eğitimi ile edinilen, disiplin, öğrencilerimizin, tüm ileriki, okul ve iş yaşamlarına pozitif anlamda yansımaktadır.

Özel Bestem Bale Kursu’nda ; baleye başlama yaşı 3-5 yaştır. Kayıt dönemimde, öğrencilerimiz, yaş ve seviyelerine göre gruplandırılarak, uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Kursumuzda; İngiliz Kraliyet Akademisi  (Royal Academy of Dance) ve Rus Vaganova sistemlerinde Bale eğitimi verilmektedir.

Aynı zamanda meslek kursu olan kurumumuzda;öğrencilerimiz,MEB. Onaylı Sertifika alarak, Bale Eğitmeni olabilmektedirler.

Kurumumuzda,fiziksel olarak yetenekli olan öğrencilerimizi Konservaturaların; Klasik Bale ve Modern Dans Bölümlerine hazırlayıcı eğitim programları da sunmakta,meslek seçimi konusunda onları yönlendirmekteyiz.

Özel Bestem Bale Kursu’nda;öğrencilerimiz; Klasik Bale Eğitimi’nin yanısıra;farklı dans türleri eğitimleri de almaktadırlar.Pek çok dans türü ile içiçe olan öğrencilerimiz;bale ve diğer dans türleri ile ilgili geniş bir vizyon edinmektedirler.

BALEYE HAZIRLIK SINIFLARI

Baleye Hazırlık  1.Sınıflar: (3,5-5 Yaş)

Baleye Hazırlık  2.Sınıflar: (5-6,5 Yaş)

Baleye Hazırlık Sınıfları’nda; baleye yeni başlayan öğrencilerimiz eğitim görmektedirler. Baleye Hazırlık Sınıflarımızda, haftada 1 gün 1’er saat ders görmektedirler. Hazırlık Sınıflarında bale ile yeni tanışan öğrencilerimiz, balenin temel adımları ile tanışırlarken, ritim, doğaçlama, oyun çalışmaları yapmaktadırlar. Minik öğrencilerimiz, yıl içerisinde yapılan çalışmaları, yıl sonu Gösterisi’nde sergilemektedirler.

İzmir’de yaşıyor ve özellikle KarşıyakaBostanlı bölgesinde ikamet ediyor iseniz mutlaka kursumuzu ziyaret edin. Daha detaylı bilgi için internet sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

http://www.bestembalekursu.com

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.