Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Corona Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Corona virüsüne DİKKAT!

Domuz gribi, sars derken dünya yeni bir virüs salgını tehlikesiyle karşı karşıya. Dünya Sağlık Örgütü, ağır akut solunum yetersizliğe sendromu olarak tanımlanan ve SARS hastalığıyla benzer belirtiler taşıyan “Corona” virüsüne karşı üye ülkeleri uyardı.

Geçtiğimiz eylül ayından bu yana 12 kişiye bulaşan virüs 5 kişinin ölümüne sebep olmuştur. Henüz kişiden kişiye bulaştığının tanısı konulamamıştır. Corona virüsünün sars virüsünden farklı olduğunu ve kişiden kişiye bulaşmadığı yönünde ağır kanılar var. İngiltere’deki hastaları tedavi altına alan Sağlık Koruma Birimi’nden Profesör John Watson yaptığı açıklamada,” Eğer corona virüsü kişiden kişiye bulaşıcı konumda olsaydı geçtiğimiz 3 ay içerisinde daha çok kişiye bulaşması ve daha çok vaka beklenirdi.” açıklamasında bulundu. İngiltere de aynı aileden 3 kişiye hastalığın bulaştığı ve tedavilerinin devam edildiği kaydedildi.

Dünya sağlık örgütü, beklenilmedik sıra dışı hastalık belirtilerinde acilen sağlık kuruluşlarına gidilmesinin altını çiziyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.