Çocukların Oyun Dünyası

  • Genel
  • 931 kez görüntülendi

Çocukların Oyun Dünyası

logo Çocukların Oyun DünyasıÇocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır ve onların fiziki ve psikolojik gelişimleri bizler için çok önemlidir. Hayatımızın en değerli varlığı olan çocuklarımızı ne derece düşünüyoruz? Henüz oyun çağında olan çocuklara sınav, dersler gibi geleceğinin yükü altına bırakıp ev, okul, dershane üçgeninde hayatın yükünün altında ezilmesini istermiydiniz?

Çocukların ruhsal ve bilişsel zekalarının gelişmesi açısından oyun oldukça önemlidir. Tabi zeka gelişimi kadar oyun seçimi de önemlidir. Her türlü kategoriden sınırlama olmaksızın oyun oynamak çocuklarınızda olumsuz etkilerde bırakabilir. Tabi bunun çözümünü çocuğu bilgisayardan uzak tutarak, hiç bilgisayar açtırmayarak ve sürekli ders çalışmasını isteyerek sağlayamazsınız. Çocuğu için güvenli oyun ortamlarını bulmak ailenin işidir. Ve hangi türden oyunlar çocuk için daha faydalı çocuğu bu oyunlara yönlendirmek gerekir. Yasaklayarak bir şey elde edilmeyeceğinin bir çok aile farkındadır. Bu yüzden yasaklamak yerine yönlendirmek en doğru olan davranıştır. Yasaklayarak çocuğu bilinçsizce daha büyük tehlikelerle baş başa bırakmış oluruz. Çocuk aile ortamında olmasa da arkadaş ortamında sürekli oyunlar hakkında konuşulacak ve arkadaşlarından gördüğünü doğru yanlış diye sorgulamadan yapmaya çalışacaktır. Bu yüzden oyun konusunda çocuklarımıza gerekli bilgileri vermeli ve onları doğru oyun sitelerine yönlendirmeliyiz.

Çocuklarınız için hazırladığımız güvenli oyun sitesinde bir çok oyun kategorisi bulunmaktadır. Araba oyunu çocukların sevdiği oyunların başında gelmektedir. Bunların yanı sıra robot oyunu ve unity oyunları çocukların oyun zekası gelişimi açısından önemli oyunlardır. Çocuklarınız için güvenli oyun adresi oyunu.net

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.