Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Çocuklarınız için yapılacak çocuk odası dekorasyonunda oldukça ince detaylara dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle çocuğunuzun cinsiyetinin yanı sıra, yapısı, nelerden hoşlandığı ve neleri sevdiği, aşamasında oldukça işinize yarayacaktır. Birçok çocuk herkes tarafından bilinen markaların çocuk odası takımlarını tercih ederken, bazı çocuklar ise daha klasik ve oldukça sade çocuk odası takımı modellerini tercih etmektedirler. Belirttiğimiz gibi bu tamamen çocuğunuzun yapısına ve onun kişisel özelliklerine bağlı kalmıştır. Sizler için kısa ipuçları vererek, genel anlamda yaparken nelere dikkat etmelisiniz ve ne gibi fikirler üretebilirsiniz bundan bahsedeceğiz.
• Çocuğunuzun cinsiyeti dekorasyon aşamasında önem teşkil edecektir. Bu yüzden, onun zevklerine uygun olmasının yanı sıra onun düşüncelerini de yansıtan bir dekorasyon yaratmanız, çocuğunuzun sıkılmadan ve zevkle kullancağı bir odaya sahip olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden onun düşüncelerini mutlaka dinleyin.
• Çocuk odası dekorasyonunu yaparken ona özel olmasını istediğiniz şeyleri sorun. Örneğin, beğendiği çizgi film karakterleri veya film kahramanlarıyla ilgili küçük nüanslar hoşuna gidecektir. Mesela, Batman karakterini seven çocuğunuz için, tavana batman işaretinin yansıtılması onun için oldukça hoş olacaktır.
• Gizli bölmeler yaratın. Hem sizin hem de onun için gerekli olacak bu gizli bölmeler, odanın sıkışık görünmesini önlemesinin yanı sıra, eşyaları hızlı bir şekilde toplamasına ve toplamanıza yardımcı olacaktır.
• Aydınlık bir ortam yaratın. Çocukların ve gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında gün ışığı gelir. Bu onları hem dinç yapar hem de gelişimlerine yardımcı olur. Ayrıca, odanın gün ışığı alması ortama ferahlık katacaktır.
• 2 çocuğunuz varsa ve oda için alanınız darsa, ranzalı yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Size yerden tasarruf sağlayacak bu düşünce, aynı zamanda alanı dar göstermeyecektir.888banko

Gelen Aramalar:çoçuk gelinlikleri ve fiyatları,yeni nesil çocuk odaları,bebek odası dekorasyon fikirleri

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.