Çocuğunuz için Oyuncak Seçimi

Çocuğunuz için Oyuncak Seçimi

Çocuğunuz için oyuncak seçiminde önemli yaş aralığı 0-3 yaşları arasıdır. Çünkü 3 yaşından sonra çocuklar televizyondan, arkadaşlarından veya gezdiğiniz bir oyuncak mağazasından kendisi istediği oyuncağı seçme yeteneğine ve bilincine kavuşur. Genelde de anne ve babalar çocuğunun çok istediği bir oyuncağa hayır diyemez.

Bebekler için eğitici ve eğlendirici oyuncak markaları genelde tüm aileler tarafından bilinir. Fisher price oyuncakları, playskool oyuncakları, Chicco, Tomy, Todizoo , Playgro bebek oyuncakları gönül rahatlığı ile alabileceğiniz markalardır.

İlk aylarda çıngırak, dişlik ve tabi oyun halsı ile başlayan oyuncak seçimi bebeğiniz biraz büyüdükçe özellikle altı aysan sonra Eğitici bebek oyuncakları sınıfındaki aktivite masaları, el becerileri için oyuncaklar, sebep sonuç ilişkisini kurmasına yardımcı olacak ışıklı ve müzikli bebek oyuncakları bebeğinizin ilgisini çeker. Tabi oyuncaklar sadece bebekleri değil bazen özellikle anneleri de düşünerek oyuncak markaları tarafından geliştirilir. Örneğin uyku sorunu olan bebekler için dönenceler örnek gösterilebilir.

Tuvalet eğitiminde zorlanan minikler için ise oyuncak klozetler iyi bir seçim olabilir, mesela Fisher price markalı müzikli eğlenceli tuvalet gibi bir ürün ile bebeğinize onu eğlendirerek tuvalet alışkanlığı kazandırabilirsiniz. 0-3 yaş bir insanın gelecekteki tüm hayatını etkileyecek en önemli yaş aralığıdır. İnsanın yetenekleri, ilgi alanları, becerileri ve bilinçaltı bu yaş aralığında oluşur. Hatta öyle ki Hitler’in 2. Dünya savaşını başlatmadan yıllar önce 0-3 yaş arası çocuklara oyuncak askerler, oyuncak trenler, oyuncak savaş aletleri dağıtarak gelecek alman neslinin bilinçaltına askerliği ve savaşı yerleştirmesi gibi bir gerçekte yakın geçmişte yaşanmıştır.

Günümüzde internet teknolojisinin neredeyse tüm evlere girmesi ile artık oyuncak konusunda çok daha detaylı ve geniş bir bilgiye ebeveynler ulaşabilir. İnternet üzerinden çocuğunuz için oyuncak, akülü araba, bisiklet, eğitici oyuncaklar almak veya bu tür oyuncakları incelemek, fiyat bilgisi almak ve hatta oyuncakların videosunu izlemek için Türkiye’ nin en büyük, en güvenilir oyuncak sitelerinden candaoyuncak.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Canda oyuncak web sitesinden hiç çekinmeden sorunsuz şekilde aynı gün kargo hizmeti ile ürün alabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.