Cami Halısı

Cami Halısı

Cami Halısı
Cami ve otel gibi insanların yoğun bulunduğu kapalı alanlarda genelde duvardan duvara halılar kullanılmaktadır. Bu halılar gerek hoş bir görüntü gerek de mekânın zeminine ısı yalıtımı sağlar. Özellikle camilerin salonları çoğunlukla zemin katta olduğundan ısı yalıtımı güçlendirilmiş halılar cami halısı olarak kullanılmalıdır. Ayrıca ancak kaliteli hammaddeden dokunmuş ve tamamen yün olan cami halıları ile kirlenme ve tozlanmaya karşı maksimum koruma sağlanabilir.
Evimizde halılarımızda lekelenme veya zamana bağlı olarak tozlanma ve kirlenme yaşandığında profesyonel halı yıkama şirketleri sayesinde bu sorundan kolayca kurtulabiliriz. Fakat bahsettiğimiz büyük cins halılarda bu işlem sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Yüzlerce metrekare üzerine döşenmiş onlarca halının camiden çıkarılması veya olduğu yerde temizlenmesi oldukça zahmetli ve maliyetli olmaktadır. Bu yüzden kirlenme ve yıpranma daha yaşanmadan koruma sağlanmalıdır.
Otel odası ve lobileri gibi mekânlarda da müşteriye sıcak ve göze hoş gelen bir ortam sağlamak için boydan boya otel halıları ile döşeme yapılmaktadır. Fakat çok az müşteri oda içinde evinde olduğu gibi çorap veya çıplak ayakla dolaşmaktadır. Gün boyu sokaklardan toplanan her türlü mikrop ve pislik dikkat edilmediği takdirde kişinin odasına taşınmaktadır. Bir sonraki müşteriye oda tesliminde veya müşteri hali hazırda odasındayken bu kirlenmeyi mümkün olduğunda hissettirmemek ve temizlik aşamasında da kolaylık sağlamak için otel halısı olarak akrilik halılar yerine yün halılar tercih edilmelidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.