Cam Temizliği

  • Yaşam
  • 748 kez görüntülendi

Cam Temizliği

                Her insan oturduğu evin camları temiz olsun ister. İşte bu yüzden yapılacak cam temizliği çok önemlidir ve birçok püf noktası bulunmaktadır.

Cam temizliği yapılırken ilk olarak yapılması gereken kullanılacak malzemedir. İşte bu yüzden temizlik yapılırken gereken en önemli madde sıvı deterjandır. Eğer katı deterjan kullanılır ise camlar çizilebilir ve dışardan ya da içerden bakıldığında hoş bir görüntü oluşmaz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken püf nokta ise, silerken kullanılacak suyun soğuk değil sıcak olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, cam yüzeyinde yağmur suyunun izleri, kuş pislikleri gibi birçok leke bulunmaktadır. Bu yüzden sıcak su ile cam temizlemek lekelerin yumuşamasına ve daha kolay çıkmasına yardımcı olmaktadır. Cam silerken bezler yerine gazete kâğıdıkullanmak cam yüzeyinde daha net bir temizleme sağlar. Çünkü kullanılan bezler, yüzeyde pamukçuklarını bırakır. Ancak sürekli gazete kâğıdı ile de bastırarak silmekte yüzeyde çizikler meydana getirir. Cam silme için özel cam silme bezleri bulunmaktadır. Bunlar ile silindiğinde yüzeyde pamukçuk bırakmamaktadır. Bir diğer yöntem ise yumuşak uçlu diş fırçaları ile temizlemektir. Diş fırçası ile cam yüzeyinin tamamı silinemez ancak küçük bölgeler, kenarları ya da herhangi bir boya lekesi gibi kalan yerler için diş fırçası ile temizlemek kolay bir yöntem olmaktadır. Tekrardan camların çabuk tozlanmaması içinde kullanılacak cam sil deterjanlarının içine sirke koyarak, camların çabuk tozlanması engellenmiş olur.

Kolay Temizlik firmamız tüm cam temizleme işlemlerinde yanınızdadır. Firmamıza aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Tel: 0212 679 8888 – 0216 460 1239

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.