Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı yapılan araştırmalara göre tüm dünya genelinde her plastik cerrah tarafından %100 olumlu sonuçlar doğuran bir ameliyat türüdür. Burun estetiğinde kullanılan açık ve kapalı teknikler sürekli olarak günler geçtikçe tıp dünyası içerisinde geliştirildiğinden dolayı günümüz koşullarının en gözde ameliyatları içerisindedir. Yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de oldukça fazla ilgi gören bir ameliyat tipidir.

Ameliyat için kullanılan tekniklerden biraz bahsetmek gerekirse açık teknik adından da anlaşılacağı üzere açık uygulanabilen ve sadece burun ucu işlemlerinde, burun sırtının kemerliğinin düzeltilmesinde ve nefes alma sorunları için uygulanan bir tetkiktir. Yapılacak olan cerrahi müdahaleyi tam olarak ele almaz ama bazı hastalarda sadece burun ucunun büyük oluşu, burun ucunun sarkık oluşu bununla birlikte diğer belirtmiş olduğumuz unsurlar dahilinde açık tekniği tetikleyen ve hemen hemen tüm plastik cerrahlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Kapalı teknik ile yapılan müdahalelerde ise burunun genelini kapsayan, her türlü müdahale olanağı tanıyan ve hiçbir riski olmayan, doğal sonuçlar çıkaran bir tekniktir. Alanında uzman plastik cerrahlar genelde bu tekniği kullanarak operasyon yapar ve sonuç gayet sağlıklı olur. Kapalı rinoplasti ameliyatı tekniği ile 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde istenilen burun operasyonu yapılır. Burada tabiî ki operasyon öncesinde hastalarımızın operasyondan olan beklentileri tam olarak saptandıktan sonra operasyonun ilk evresi başlar. Hastalarımızın en çok sormuş olduğu iki teknik arasındaki fark budur.Bununla ilgili sıkça sorulan sorular hakkında bilgiye sahip olmak içinwww.burunestetigimerkezi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Aslında burun ameliyatlarındaki başarı birazda doktorun elverişli olduğu tekniğe de bağlıdır. Kimi doktor vardır açık tekniği çok iyi bilir hastalara o yöntem ile operasyon uygular, kimi doktor ise kapalı tekniği daha iyi bilir ve o yöntemi uygulayarak ameliyat yapar. Bu sebepten ötürü operasyonu yürütecek olan doktora hangi teknik alanında daha başarılı olduğu muhakkak sorulması gereken sorular arasındadır. Yapılacak işlemler doğrultusundada burun estetik fiyatları bu şekilde belirlenir.

Burun ameliyatından sonra burun ve göz çevresi etrafında bir takım morluklar oluşabilir. Bu durumda hiçbir panik yapmanıza gerek yok bunlar tamamen doğal ve geçici bir durum olarak karşılanır. Burun yüze tam olarak adapte olması uygulanacak olan tekniğe göre bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Açık teknik iyileşme süreci biraz daha uzundur ve genel olarak 11-12 ay sonrasında burun yüze tam olarak oturur. Kapalı teknik rinoplasti ameliyatında ise bu süre daha kısa olup en geç burnun yüze oturması 6 ay kadar sürebilir. Daha önceden operasyon geçirmiş bir hasta için kapalı teknik sayesinde tekrar operasyon geçirebilir, burun yeniden şekillendirilebilir ve aynı zamanda ise tüm rinoplasti ameliyatlarında olduğu gibi nefes alma sorunlarının da önüne geçilebilir.

Son olarak özetleyecek olursak dünyada burun estetiği ameliyatı en az risk taşıyan, kısa süren ve iyi bir plastik cerrah tarafından yapıldığı taktirde burnun son derece doğal gözükmesini sağlayan bir ameliyattır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.