Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

 

Burun estetiği ameliyatı Türkiye’de en çok tercih edilen estetik ameliyat türüdür. Arzu ettiği burun için servet ödemeye hazır olan hastalar, birkaç ameliyat kriterini geçtikten sonra ameliyatlarını olabilirler. Burun estetiği ameliyatı, hastaların yüz tipine uymak kaydıyla istedikleri buruna sahip olmasını sağlar. Burun ucu estetiği ameliyatı ise hastaların burnunun ucunun, yüzü ile orantısız olması sonucu, doktor ve hastanın ortak kararı sonucu yapılan operasyondur. Burun estetiği fiyatları, cerrah gözetiminde muayene olduktan sonra belirlenir. Estetik ameliyatı fiyatları 2000 TL ile 5000 TL arasındadır.

Burun estetiği ameliyatı için tavsiye edilen en erken yaş 16-17 yaşlarıdır. Çünkü burundaki büyüme % 90 oranında tamamlanmıştır. Bunun gibi birkaç kriterde burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilere uygulanır. Örneğin; burun kemiğinde ezik ve kırık olması, burnun yüze göre biçimsiz olması, burun ucunun düşük olması vb. Bu da demektir ki her burun ameliyatı olmak isteyen hasta estetik ameliyatı olamaz.

Burun ucu estetiği burun ucunun burnun diğer yapılarıyla orantısız olması öne çıkık veya çok sarkık olması sonucunda uygulanan bir tekniktir. Cerrahlar bu tür olaylarda burun ucunu çok aşırı daraltmadan, yüz yapısıyla uyumlu hale getirirler. Burun ucu estetik ameliyatında eskiden kullanılan kıkırdak çıkarma olayı terk edilerek, yeni dikiş teknikleri kullanılmaya başlanmıştır. Bu teknik, kıkırdak çıkarma olayından daha avantajlı ve güvenilirdir. Ayrıca, solunum problemleri gibi sorunlar görünmez. Burun ucu estetiğinin bir diğer önemli ve hasta için yararlı avantajı da ameliyattan sonra iki ya da üç saat sonra eve gidilebilmesidir. Hasta şiddetli bir ağrı hissetmez ve solunumunda güçlük yaşamaz. Burun estetiği fiyatları da burun estetiği ameliyatı gibi cerrahi muayene sonucunda belirlenir.

Ülkemizdeki burun estetiği operasyonları, en çok tercih edilen cerrahi operasyon olarak gösterilmektedir. Hastalar güzellikleri için bıçak alına yatıp, bununla birlikte üstüne çok fazla miktarda ücret ödemeyi göze almışlardır. Ortalama bir burun estetiği ya da burun ucu estetiği ameliyatı fiyatları 2500 TL civarlarında seyretmektedir. Ülkedeki ortalama aylık ka

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.