Botox Nedir

Botox Nedir

Botox Nedir?* Burun Ucu Uygulaması

Botox, mimik kaslarının aşırı kullanımı sonucunda özellikle alın bölgesindeki yatay çizgilenmelerde,* burun ucu kaldırma da, kaşların arasındaki dikey çizgilenmelerde ve kazayağı denilen göz kenarındaki kırışıklıklarda kısaca yüzümüzün üst yarısında ortaya çıkan çizgilenmelere karşı uygulanan bir tedavi yöntemidir diyor.* Medikal Estetik Uzmanı Mustafa Karataş ve ekliyor botox* başka etkileri de var, yuvarlak yüzü inceltiyor, aşırı terlemeyi önlüyor.

Botox Nedir

Dr.Mustafa Karataş “Medikal estetik tedavilerinde botox nedir, yaşla ilerledikçe belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme yada ortadan kaldırmak amacıyla kullanılıyor. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir. Botox stenilen bölgelerde kas içine enjekte edilerek kasların üzerindeki kırışıklarda düzleşmeye ve kaslarda gevşemeye neden olur. Botox* etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur. Etki süresi 4-6 aydır. Hangi meslekten olursa olsun, uygulama yaptıran hastalarımız botox sonrası mimik kaslarının tamamen felç olmasını istememektedir. Bu etkiyi sağlamak için, uygun dozlarda ve aşamalı botox enjeksiyonu uygulayarak, yüz mimik kaslarında kısmi felci sağlayabiliyoruz. Botox klasik kullanım alanlarının yanında, son zamanlarda uygun dozlarda, yanak bölgesinde ki ince kırışıklıklara, burun ucu, boyun, dudak üstü ve dekolte uygulanmaktadır. Botox ayrıca aşırı terleme tedavisinde de kullanılır. Etki süresi 4-12 ay arasında değişir.

Botox İle Burnunuz Ucu

Burun ameliyatı geçirmek istemeyen ve çok hafif şekil bozukluğu olan bireylerde veya ameliyat sonrası görülebilecek ufak rötuş ihtiyaçları için, botox kullanılarak, burun şeklinde ufak değişiklikler sağlanabilir. Botox kullanımı ile burun daha uzun, burun ucu daha kalkık gösterilebilir, burun ucunda sivrileşme veya daha yuvarlak bir görüntü elde edilmesi belli sınırlar içerisinde gerçekleştirilebilir.* Dolgu materyallerinin burun sırtındaki kimi düzensizliklerin kamufle edilmesi, burun sırtındaki kemer yapısının gizlenmesi ve burnun ucu daha kalkık algılanması yine dolgu materyalleri ile sağlanabilir. Unutulmamalıdır ki burun yapımız başlangıçta da mükemmel değildir. Dolgu materyallerinin ve botox uygulamasından sonra da burun ucu bir miktar asimetrik kalmaya devam edecektir.* Bu operasyon hiçbir şekilde sadece dolgu uygulaması ile yer değiştiremez. Ancak dolgu uygulaması ile de kolay ve hızlı bir şekilde burunda ufak bir takım değişiklikler elde etmek mümkün olacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.