Botoks Nedir? Merak Ettikleriniz

Botoks Nedir? Merak Ettikleriniz

Son zamanların en çok konuşulan estetik uygulamalarından biri olan “botoks”, cerrahi müdahale zorunluluklarını ortadan kaldıran ve gerçek anlamda oldukça az bir zaman içinde istenilen sonuçların alınmasına imkan sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın dünya çapında binlerce insan tarafından kullanılması, ülkemizde  “” sorusunun her geçen gün daha çok sorulmasına neden olmakta. Kısaca botoks uygulaması; bir bakteri tarafından üretilen ve toksin olan bir sıvının iğne yardımı ile deri altına enjekte edilmesidir.

İnternette arama motorlarına sıkça yazılan “Botoks nedir” sorusu kadar, “Botoks kimlere uygulanır” sorusu da oldukça sorulmaktadır.  Genellikle kadınların merak ettiği bir konu olan botoks erkekler tarafından da az da olsa merak edilmekte ve erkeklere uygulanıp uygulanamayacağı sorusu gelmektedir.Botoks’u bakımlı ve genç görünmek isteyen erkeklerde uygulayabilir fakat çevrede nasıl bir tepkiyle karşılaşır bunu bilemiyoruz. Botoks uygulama süresü 5-10 dakika gibi oldukça kısadır. Botoks uygulamalarının sağlık açısından belirli bir yaş sınırının altına uygulanamayacağına dair bir bilgi yoktur. Ancak yine de “Botoks kimlere uygulanır” şeklinde sorular soran tüm kadınların, kırışıklık ve sarkmaları hedef alan bu estetik uygulamadan önce doğal yöntemlere başvurmasının daha iyi olacağını unutmaması gerekir. Genel olarak 30’lu yaşlardan itibaren yüz bölgesinde yaşanan deformasyon, botoks uygulamalarının da tercih edilmeye başlanmasına neden olmaktadır.

Estetik anlamda daha genç ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmak isteyenlerin haricinde çeşitli cilt rahatsızlıkları nedeniyle oluşan deformasyon etkilerinden kurtulmak isteyenler de botoks yöntemine başvurabilir.

Botoks acı verir mi?

Botoks öncesi bazı uyuşturucu kremler sürülerek yüz kısmı belirli bir seviyeye kadar uyuşturuluyor. Botoks ince uçlu iğnelerle yapıldığından duyduğunuz acı sivri sinek ısırmasından farklı olmuyor. Yani botoks acı vermiyor diyebiliriz.

botoks yuz Botoks Nedir? Merak Ettikleriniz Botoks Botoks Nedir? Merak Ettikleriniz

Gelen Aramalar:botoks acıtırmı,botoks

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.