Bitkisel İlaç Kullanırken Dikkat

Bitkisel İlaç Kullanırken Dikkat

Bitkisel ilaçların toplum tarafından zararsız olduğu kanısı hakim. Bu yüzden bilinçsiz bir kullanımda söz konusu olabiliyor. Bu ilaç bitkisel her hangi bir zararı yoktur düşüncesi yanlış. Çünkü bilinçsizce kullanılan , beyin kanaması, körlük hatta ölüme kadar yol açabiliyor. Bitkisel ilaçlarla tedavi doğal tedavi demek değildir. Doğal tedavi doğrudan olarak bitkinin tüketilmesi anlamına geliyor. Doğrudan ıspanak, havuç, brokoli tüketilmesi gibi. Fakat işlenerek ilaç haline getirilen bitkisel ürünler bilinçsiz kullanıldığı zamanlarda sağlığı önemli ölçüde tehdit ediyor. Bitkisel ilaçları özellikle eğitim yönünden zayıf olan kişiler çok tüketiyor. Genellikle çevrenin tavsiyeleriyle kullanılan ürünlerde kesinlikle kullanmadan önce doktora danışmak gerekiyor.

Özellikle internetten yüzlerce çeşit bitkisel ilaç satılmakta ve bir çoğu denetimsiz koşullar altında üretilmektedir. İnternetten alacağınız bitkisel ilaçların sahte olabileceğini unutmayın. Bazı firmalar izin almadıkları halde ilaçları tarım ve köy işleri bakanlığından ve sağlık bakanlığından onaylı gibi reklamlar yapmaktadır. İnternetten güvenmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın.

Sağlığınızı tehlikeye atmayın ve her bitkisel yan etkisi yok denilen ilacı kullanmayın ve ilaç kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.