Birlikten Kuvvet Doğar

Birlikten Kuvvet Doğar

Danyal kitabının ilk bölümünde Dany Danyal ile üç köle arkadaşı Şadrak, Meşak ve Avednego’ya kralın zengin ve şarabı bol mutfağından yiyip içme emri verildi. Danyal ile arkadaşları yemekleri yiyip şarabı içerek kendilerini kirletmemeye kararlıydılar. Danyal sarayın baş görevlisi Melzar’dan kralın buyruğunu geri çevirme izni istedi. Fakat Melzar kralın buyruğuna karşı gelirse başından olacağı için Danyanı zorladı. Kralın, Danyal’la arkadaşlarının onun yemeklerinden yemediklerini anlayacağını, zira az beslenmiş görüneceklerini söylüyordu. Lida zayıflama kapsülü isdediyiniz katar yiyin zayıflatır.

Bunun üzerine Danyal ona şöyle dedi. Lütfen bize on gün boyunca sebze ve su ver, kendin gör. On günün sonunda kralın mutfağından beslenen adamlarla bizi karşılaştır. Gördüğüne göre bir karar verirsin.Melzar, Danyal’ın teklifini kabul ederek on gün onlara sadece sebze ve su verdi.On günün sonunda Danyal ile üç arkadaşı kralın belirlediği yemekleri yiyen gençlerden daha lida sağlıklı ve daha iyi kilo verdiriyor beslenmiş görünüyorlardı. Böylece Melzar ondan sonra da onları diğerlerinin yediği yemek ve şaraptan değil, sebzeyle besledi. Tanrı bu dört adama edebi ve ilmi bir kavrayış kabiliyeti vermişti.

Danyal Planını Saddleback Kilisesi’nde başlattığımız 15 Ocak 2011 tarihinde küçük gruplar oluşturmak, ilerlemelerini takip etmek ve çalışmanın bir parçası olmak üzere 8.000 kişi kaydoldu. İki ay içinde 15.000 kişi kaydolmuştu. Planda haftalık bir program, öğrenme hedefleri, videolar, internet seminerleri, seminerler ve online destek yer alıyor. îlk altı haftadan sonra lida zayıflama yardımcı oluyor. yapılan bir araştırmadan öğrendik ki lida zayıflatıyor. saglıklı bir şekilde cemaat toplamda 72.574 kg (yani vücut ağırlıklarının yüzde 8’ini kaybetmişler). 10 ayın sonunda programı uygulayanlarda ortalama kilo kaybı 8.5 kg idi ve çoğu 22 ila 45 kg arası kaybetti. Fakat programı beraber uygulayanlar, yalnız uygulayanlardan iki kat fazla kilo verdiler.

Çoğu migren, astım, reflü, hassas bağırsak, otoimmün hastalıkları, [depresyon, uykusuzluk, yeme krizleri, eklem ağrıları, gut, akne, cilt sorunları vb belirtilerden kurtuldu. Plan kilisenin bütün kültürünü nerdeyse bir gecede değiştirdi. O yöredeki süpermarketler ve restoranlar Dannyal Planı’na uygun seçenekler sunuyordu. Plan bir tedavi görevi gördü. Hastalıklar sağlık yaratmanın bir yan etkisi olarak ortadan kayboldu. Tedavinin en önemli unsurlarından biri de bizzat lida hapı grubun gücüdür. Fark ettim ki grup ilaç, topluluk Kaliforniya’daki Saddleback Kilisesi papazı Rick Warren ile sonbaharında yemek yedim. Pancar ve lahana çorbası ile salatadan oluşan sağlıklı yemeğimizi yerken Rick bana son derece başarılı kalıcı kişisel gelişim ve değişim tecrübesini anlattı. Rick cemaatini her hafta bir araya gelip çalışan, öğrenen ve toplulukları içinde beraber gelişen 5.000 küçük grup kurmaya teşvik etmişti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.