Bergüzar Korel Karadayı Hakime Hanım

Bergüzar Korel Karadayı Hakime Hanım

2 Eylül 1982 İstanbul’da dünyaya gelen Bergüzar Korel’in Babası ünlü oyuncu Tanju Korel annesi ise Hülya Darcan’dır. Bergüzar Korelin ikinci ismi Gökçe’dir.Bergüzar Gökçe Korel’in  Zeynep isminde 1 Mart 1975 İstanbul doğumlu birde kardeşi bulunmaktadır.  Bergüzar Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Bergüzar Korel Karadayı Hakime Hanım Resimleri ve Kıyafetleri İçin TIKLAYINIZ


Oyunculuğa kendi isteğiyle başlayan Bergüzar Gökçe Korel’e babası çok destek verdi. Oyunculuk ile tanışması lise yıllarında tiyatro üzerine bir iki çalışması ile oldu.

Bergüzar Korel “Sihirli Anahtar” oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışıyor.

Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babası Tanju Korel’in hem yapımcılığını üstlendikleri hemde oynadıkları TRT’de yayınlanan “Zeytin Dalı” isimli TV dizisinde yaşamıştır.

İkinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babası Tanju Korel’in yazdığı “Kırık Kanatlar” dizisinde oynadı. Daha sonra “Şen Olasın Ürgüp” isimli televizyon için yapılmış filmde oynadı.

Bergüzar’ın Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise hayli ilginç. Filmde oynama teklifini, babası hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almış. Babası Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciğer kanseri sebebiyle yaşamını yitirdi. Annesi, “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” diyerek, görüşmeye gitmeye ikna etti.

Oyunculuk Kariyeri
Binbir Gece
, TV dizisi, 2006 [ Halit Ergenç – Tardu Flordun ]
Kurtlar Vadisi Irak, Sinema filmi, 2006 [ Necati Şaşmaz – Billy Zane – Gürkan Uygun – Kenan Çoban – Erhan Ufak ]
Şen Olasın Ürgüp, TV filmi
Kırık Kanatlar, TV dizisi
Zeytin Dalı, TV dizisi, 2005

Şimdilerde ise Karadayı dizisinde hakime hanım rolünü üstlenmektedir

Bergüzar Korel Karadayı Hakime Hanım Resimleri ve Kıyafetleri İçin TIKLAYINIZ

 

Bergüzar Korel Kıyafetleri Satın Al

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.