Bayanlar ve Araç Tutkusu

Bayanlar ve Araç Tutkusu

Bayanlar ve Araç Tutkusu

Bayanların araçlar üzerine hobi oluşturması veya bu araçlara tutkuyla bağlanması nadir görülen durumlardandır. Özellikle erkeklere göre kıyaslandığında, bayanların araç tutkusunun çok düşük bir oranda kaldığını söyleyebiliriz. Ama yinede, hatrı sayılır derecede araç tutkusuna sahip olan bayanlar bulunmakta. Modayisev.com ekibi olarak bu bayanları araştırarak, araçlar üzerine tutkuları olan bayanların ortak özelliklerini ortaya çıkardık. İşte, o ortak özellikler.

  • Araba tutkusu olan bayanlar genellikle spor arabalara sıkı derecede bağlıdırlar. Bunun en önemli sebebi araç tutkularını tetikleyen ve bu tutkularına sıkı sıkı bağlı olmalarını sağlayan “hız tutkusu”dur. Klasik arabalara tutkuyla bağlanan bir bayan gördünüz mü? Elbette görmüşsünüz ama bir elin parmağını geçmeyecektirler.
  • Arabaları modifiye etmekle fazla uğraşmazlar. Erkekler gibi, satın aldığı arabanın jantlarını değiştiren ya da çift egzoz taktıran veyahut motoruyla ilgili ufak oynamalar yaparak, arabalarını modifiye etmiş bayan sayısı çok azdır. Bu kategoride bulunan bayanlarda genellikle bu işi profesyonel anlamda yapmakta ve çeşitli yarışmalara katılmaktadırlar.
  • Genellikle lüks arabalardan hoşlanırlar. İlk başta dediğimiz spor arabalarının yanı sıra, lüks arabalardan hoşlanan ve belki de bu araçlar üzerine ciddi derecede bilgisi olan bayanlar bulabilirsiniz. Örneğin; siz bir Lincoln aracın özelliklerini veya ne zaman çıkacağını bilemeyebilirsiniz ama, araç tutkusu olan kadınlar bunu rahatlıkla bilir.

Yukarıda bahsettiğimi bu üç özellik elbette çoğaltılabilir ve kapsamı genişletilebilir. Ama, kapsamı genişletince artık topluluktan çok bireyselliğe ineceği için, araç tutkusuna sahip  tüm kadınların özellikleri olarak sıralamamız doğru olmayacaktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.