Araçlarınız Kışa Hazır mı?

Araçlarınız Kışa Hazır mı?

Kışın birden bastırmasıyla yurdumuzun bir çok yeri karlar altında kaldı ve kalmayada devam edecek gibi gözüküyor. Bu haftada iyice etkisini artıracak olan kar ve yağmur araç sürücülerini de bir hayli zor durumda bırakıyor. Sizlerde zor durumda kalıp akşam yolda kalan araçlar konulu haberlere konu olmak istemiyorsanız trafiğe çıkmadan önce tavsiyelerimizi uygulamanız menfaatinize olacaktır.

İçin Yapılması Gerekenler

1. Kış aylarında güvenliğiniz için alınabilecek en önemli tedbir kış lastiğidir. Kış lastiği geniş dişli yapısı sayesinde yolu daha rahat kavramakta ve hava sıcaklığı 6-8 derecenin altına düştüğünde diğer lastiklerde olduğu gibi sertleşme olmamakta ve yolu daha iyi kavramaktadır. Kar lastiği denilen kış lastikleri karlı yollarda da zincir kullanmadan yolunuza devam etmenizi sağlayacaktır.

Bu yıl ticari araçlarda kullanımı zorunlu olan kış lastiği önümüzdeki yıl tüm araçlarda zorunlu olacak. Zorunlu olması bir yana güvenliğini düşünen kişilerin kış lastiğini taktırması çok önemlidir. Zira en ufak kaporta hasarının aracınızda binlerce lira masraf açması kaçınılmaz olabilir. Sizde güvenliğiniz için kış lastiği kullanın.

2. Aracınızı motor bakımını yaptırın ve yağ antifiriz kontrollerini sağlayın. Ayrıca antifirizli cam suyu koydurarak cam suyunuzun donmasını engelleyebilirsiniz.

3. Kış aylarında çok rastlanan camların buğulanmasına karşı cam buğu önleyici spreyler ve yağmur kaydırıcı spreyler trafikte görüş açınızı oldukça rahatlatacaktır.

4. Aracınızda aşırı kış koşullarına karşı her ihtimale karşı kar zinciri bulundurun. Ve zinciri takmak için bir eldiven mutlaka bulunmalı.

5. Aracınızın camlarının buz tutmasına karşı aracınızda cam buz kazıyıcı bulundurun.

6. Özellikle akşam saatlerinde hava sıcaklığı sıfırın altına düşmüşse buzlanma riski çok fazladır. Bu oalsılığı aklınızdan çıkarmayın ve soğuk günlerde daha dikkatli ve yavaş araç kullanın, ani frenlerden manevralardan ve aşırı suratten kaçının.

Kolay takılan kar paletleri- kolay takılan kar zinciri

kar zinciri Araçlarınız Kışa Hazır mı? kar paleti zinciri Araçlarınız Kışa Hazır mı? kar paleti Araçlarınız Kışa Hazır mı?

Hepinize Kazasız Günler Dileriz. ModayıSev .. Beğen Yorum Yap

Gelen Aramalar:kar zinciri,kar paleti,kolay takılan kar zinciri,araç zinciri,bot zinciri,araba zinciri,çok kolay takılan kar,kar zinciri çeşitleri

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.