Ayakkabı Tercihinde Kadınların Seçimi

Ayakkabı Tercihinde Kadınların Seçimi

Kadınların ayakkabı alırken dikkat ettikleri pek çok kriter vardır. Bu kriterler arasında yer alan en önemli etken ayakkabının elbise ile uyumlu olmasıdır. Diğer unsurlar ise ayakkabının şıklığı ve rahatlığı olarak sıralanır. Son sırada ise ayakkabını fiyatı yer alır. Kadın ayakkabı fiyatları erkekler için ne kadar önemli ise kadınlar için o kadar önemsizdir.

Kadın ayakkabı modelleri özel gün ve gecelere göre farklılık göstermektedir. Gündelik hayatta tercih edilen kadın ayakkabı modelleri genellikle babet ve spor ayakkabı şeklindedir. Özel gün ve gecelerde tercih edilen bayan ayakkabı modeli ise topuklulardır. Topuklu ayakkabılar genellikle abiye elbiselerin altına tercih edilir.

Uzun boylu kadınların topuklu ayakkabı tercih etmesi şık ve güzel bir görünüm sağlamaktadır. Bu sayede şık ve güzel kadınlar boy göstermektedir. Ancak topuklu ayakkabılarda dikkat edilmesi gereken husus ise kadının vücut ölçüleridir. Uzun boylu kadınların yüksek topuk tercih etmeleri oldukça yerinde bir davranıştır. Ancak aynı durum kısa boylu kadınlar için geçerli değildir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.