2014’te Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar Olacak?: zorunlutrafiksigortasi.net

  • Yaşam
  • 696 kez görüntülendi

2014’te Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar Olacak?: zorunlutrafiksigortasi.net

Eski yıllarda Hazine Müsteşarlığının belirlediği trafik sigortası fiyatları bütün şirketler için aynıydı. Teminatlar ve primler şirketlere göre farklılık göstermezdi. Ama böyle olunca da şirketlerde müşteri geçişleri yaşanmazdı. İşler tanıdık ilişkileriyle yürütülürdü. 2009 yılından itibaren şirketler prim konusunda serbest bırakıldılar. Teminatlar yine devletin belirlediği şekilde bütün trafik sigortası yapan şirketler için aynı kaldı. Ama primler farklılaştı. Şimdi araç sahipleri daha çok araştırma yaparak hangi şirketin ne kadar prim aldığını öğrenebilmekteler ve buna göre karşılaştırma yapabilmekteler. Zorunlu trafik sigortası karayolunda seyreden tüm motorlu araçlar için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Bu sigortası olmayan araçlar trafiğe çıkamazlar ve çıksalar bile ilk görüldükleri yerde trafikten men edilirler.

Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda kazaya neden olan aracın ve sahibinin masraflarını ödemez. Karşı tarafın malına veya canına gelen hasarları karşılar. Karşı tarafın zararlarını güvence altına alır. Bu yönüyle de kasko sigortasından farklılaşmaktadır. Zorunlu trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Poliçe alındığı anda da prim bedeli peşin olarak ödenir. Ancak şirketler kendi tercihleriyle taksitli seçeneklerle ödemeleri kabul edebilir. Poliçe fiyatları da her yıl değişmektedir. Giderek fiyatlar artmaktadır. 2014 yılı trafik sigortası fiyatları da oldukça yüksek olacak gibi görünmektedir. Çünkü hala şirketler bazı dengesizliklerden dolayı zarar etmektedirler. Bu açığın kapatılması için bir süre daha fiyatların yüksek kalması gerekmektedir.

İzmir trafik sigortası fiyatları bu yıl özel araçlar için 348 lira, şirket araçları için 528 lira olarak belirlendi. Ama birçok şirket bu fiyatlarda indirim yapmakta ve taksit imkânları sunmaktadır. Böylece müşteriler aynı iş için daha fazla para harcamak zorunda kalmamaktadırlar. Şimdi internette trafik sigortası fiyat sorgulaması yaparak şirket fiyatları karşılaştırılabilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.