2014 YILINDA ÖNE ÇIKAN GELİNLİK MODELLERİ

2014 YILINDA ÖNE ÇIKAN GELİNLİK MODELLERİ

 

Her şeyin hızla değiştiği bir zamanda yaşıyoruz. Her alanda olduğu gibi modada da değişim hızlı oluyor. Her geçen gün yeni tarzlar üretiliyor. Bu durumdan gelinlik modelleri de nasibini alıyor. Zaman geçtikçe gelinlik modelleri de değişim gösteriyor. Gelinlik modelleri değişmekle kalmıyor; her kesime, her tarza uygun binlerce çeşit gelinlik modelleri üretiliyor.

Gelinlik seçimi her gelin adayı için düğünün en önemli öğesidir. Çünkü her genç kız düğününde göz kamaştırmak ister. Bunun için üzerinde güzel duracak ve tarzına uygun olan bir gelinlik tercih etmesi gerekir. Gelinlik seçiminde aceleci davranmamak gerekir. Pek çok gelin adayı hem düğün günü göz kamaştırmak ister hem de gelinlik seçme işini en sona bırakır. Sonra da zamanı kısıtlı olduğu için yeterince model denemez ve belki de içine sinmeyen bir gelinlik giyer. Bu ise bir genç kızın en büyük pişmanlıklarından biri olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gelin adaylarının her yılın öne çıkan gelinlik modellerini incelemesi gerekir. Bu modeller içinden vücut şekline ve tarzına en uygun modeli seçmesi ve uygun aksesuarlarla gelinliğini tamamlaması onu düğünün en şık kadını yapar. Gelinlik modelleri öylesine değişti ve her modelin binlerce çeşidi üretildi ki her genç kızın kendi modelini bulması kolaylaştı.

Her yıl olduğu gibi 2014 yılının gelinlik koleksiyonu da geniş bir gelinlik modeli yelpazesine sahip. Bu modeller içinde en çok göze çarpan ve tercih edilen modeller cesur dekoltelere sahip olan gelinlik modelleri. 2014 yılının gelinlik modelleri bu cesur dekolteleriyle geçtiğimiz yıllarda üretilen gelinlik modellerinden ayrılıyor. Bu yıl gelinliklerde özellikle sırt ve bacak dekolteleri ön planda tutulmuş. Düz ve güzel bir sırta sahip olan gelin adayları sırt dekolteli gelinlik modellerini tercih edebilirler. Sırt dekoltesi genellikle balık modellerde tercih ediliyor. Çünkübalık etek gelinlik modellerinin üst kısmı diz hizasına kadar dar, dizden aşağısı ise kabarık olarak iniyor. Dar bir model olduğu için sırt dekoltesi bu modele çok yakışıyor. Gelinlik tasarımcıları sırt dekoltesinden hoşlanmayan gelin adayları için alternatif modeller üretmişlerdir. Bu modeller içinde de bacak dekolteli gelinlikler ön plana çıkmıştır. Ancak gelinlik seçiminde düğünün yapılacağı mekan son derece önemli bir yere sahiptir. Bu durumda kır düğünü yapmak isteyen gelin adayları için bacak dekolteli modeller uygun değildir. Çünkü bacak dekolteli gelinlik modeli düğün esnasında gelin adayına zeminden kaynaklı sorunlar yaşatabilir. Bu durumda gelin adayları alternatif olarak göğüs dekolteli modeller tercih edebilirler. Fakat gelinlik seçiminde önemli olan tek nokta düğünün yapıldığı mekan değildir. Gelin adayının vücut tipi de gelinlik seçiminde son derece önemli bir noktadır. Balık etli göğüslere sahip olan gelin adayları için göğüs dekolteli gelinlik modelleri doğru bir seçim olabilir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.