2014 TAKI YILI

2014 TAKI YILI

Eskiden yazılmış dönemi ifade eden kitaplara ya da eski fotoğraflara baktığımızda gördüğümüz şey bugünden çok farklı. Geçmiş yılları anlatan diziler ya da filmlere bakıp iç geçirmeyen kadın neredeyse yok denecek kadar az. Bugün her ne kadar dünya değişmiş ve kadının toplumdan dışlanma durumu azalmışsa da sokaklar kesinlikle kadınlara göre bir yer değil.

Çünkü kadın estetiktir aynı zamanda estetiğe de önem verir. Oysaki bugün ne evler, ne arabalar ne de insanların giyimleri hiç de estetik değil. İnsanlar artık koşar adım yürüyor, birine çarpıyor ve dönüp özür bile dilemiyor yani kadın için sokaklar, dünya kaba bir yer olmaktan öteye gidemiyor.

İşte bu yılın takı modası bu kaba dünyada az da olsa zarafeti sokaklara taşıyacakmış gibi görünüyor. Daha çok eskiyi anımsatan taşlı bileklikler ve göz alıcı renleri yeniden sokaklara şıklığı getirecekmiş gibi duruyor.

Bu yılın aksesuar modellerine bakıldığı zaman herhangi bir şekilde eksikliğin kabul edilemeyecek olduğu izlemini uyandırıyor. Yani bir kıyafeti bir kolye tek başına tamamlamıyorsa muhakkak ona uyum sağlayacak bir küpe ile kusursuz olması gerektiği izlenimi veriyor.

Haliyle takılar çok eskide kalmış bu şık tarzı bu kadar güzel yansıtırken giyimin de çok da spor olması beklenemez. Yani bu yıl erkekleri bilemeyiz ama kadınlar sokakları eski, şık ve özenli zamanlar döndürecekmiş gibi görünüyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.