2013 Modası Öne Çıkanlar

2013 Modası Öne Çıkanlar

Bu yılın kış modasına göz attığımızda, en dikkat çeken parçalar karışık dizayna sahip olan kıyafetler.
Çok sayıda detaya yer verilmiş ve bilindik kıyafet anlayışının dışına çıkılmış olan parçalar, herkes tarafından tercih edilmeyecek. Ancak modanın sıkı takipçilerinin üzerinde bu karışık görünümdeki kıyafetlere rastlayacağız.
Yine pek tercih edilmeyecek olan bir diğer 2013 modası parça da bol kesim mont ve kabanlar.
Birkaç beden büyük satın alınmış izlenimi veren bu bol mantoların öncüsü ise Gucci oldu.
2013 Modası Herkes tarafından tercih edilmesi mümkün olmayan peplum modası ise, 2012 yazında başladı ve 2013 kış aylarında da sık rastlanacak bir detay.
Özellikle kalçayı büyük gösterdiğinden pek de tercih edilmeyen peplum kıyafetleri kışlık elbiselerde de sıkça göreceğiz.
90’lı yılların modası olan kareli gömlekler ve kareli tüm kıyafetler de geri dönüyor.
Büyük karelere sahip kıyafetler bu kış çok tercih edilecek. Desenli takım elbiseler ve desenli tüm kıyafetler bu yıl dikkat çekecek. 60’lı yıllardan fırlayıp gelmiş desenlere her parçada rastlayacağız.

2013 Modasında Gotik tarz da bu yıl gardroplarda yer bulacak. Fazla abartılmadan kombinlere uygulanacak gotik tarz, kararında uygulandığında şıklık getirecek. Asker modası da geri döndü.
Ancak özellikle kadın bedenine uyum sağlamış şekilde tasarlanmış olan askeri üniformalar bu kışın dikkat çekici parçalarından olacak. Parlak kumaş üzerine uygulanmış çiçek desenleri ve kadifeler de bu kış çok sık kullanılacak.
Rönesans ve barok dönemine ait özellikle saraydan fırlamış kıyafetler de bu sezonun iddialıları arasında.
Renk tercihlerinde koyu maviler öne çıkıyor. Bordo ve şarap kızılı da bu kış çok tercih edilecek .
Altın tonları ve asker yeşilleri de hiç kullanılmadığı kadar kullanılacak. İlginç olduğu kadar iddialı bir kış modasının takip edildiğine şahit olacağız.
2013 Modası

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.