2013 Kalın Kaş Modası

2013 Kalın Kaş Modası

, inci pırıltısına sahip aydınlık bir yüzde vurgulanmış kaşlar, bu sezonun olacak.Ünlülerde bu modaya uymaya başladı.

Sizlere Kalın kaşlarla daha güzel ve çekişi görünmenin sırlarını vereceğiz.

Bu sezon kaşlara dikkat çektiğimizden göz makyajı  daha da yumuşak olmalıdır. Göz ve cilt makyajında parlak ve de mat dokular oldukça dengeli kullanılmalıdır. Göz makyajına başlamadan önce mutlaka baz olarak cilde uygulanan fondötenden göz kapağına da uygulanması gerekir. Vurgunun kaşlarda olacağı makyajda pastel tonları, gül rengi, şeftali tonları, bronz ve sütlü kahve, metalik bakırlar ön planda olacak.

– Kum tonlarında parlak ve ya da yarı mat far tüm gözün üzerine uyguladıktan sonra soft pembe ile göz kapağının dış kısımlarına doğru yuvarlak uçlu bir fırça ile güzelce yayıp, pembe rengini destekleyen füme ve mürdüm tonlarında bir kalem ile kirpik dipleri vurgulanabilir.

– Buğulu göz makyajında ise sadece siyah kullanmak sert bir etki yaratabilir. Bu sezon dikkat çeken bir makyaj yerine daha mesafeli ve yumuşak geçişlerin olduğu makyajlar tercih edilecek. Özellikle uçuk pembe, bej, fildişi tonları tercih edilebilir.

– Kirpikler, oldukça hacimli bir görüntüye sahip olacak.

– Doğru bir allık, makyaja daha canlı bir görüntü verecektir. Bu sezonun gözde renkleri; romantik pembe ve dramatik yumuşak kahve…

– Makyajda hiç şüphesiz en göz alıcı yerlerden birisi de dudaklardır. Günlük kullanımda doğal dudak rengi, kahve tonları, hafif turuncuya dönük renkler, gül kurusu, mat somon pembesi, açık toprak tonları, gece ise bordo, koyu kırmızı ve mürdüm rengi tercih edilmelidir. Özellikle mat olanları seçin.

– Bu sezon pastel tonların ağırlıkta olduğu unutulmamalı, abartılı renklerden kaçınılmalı ve doğal görünüme önem verilmelidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.